Володимирівський ДНЗ Петрівського району

Консультпункт

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

У сім'ї народилася дитина... Із її народженням у родини з'явилися нові бар'єри для подолання перешкод. Перші безсонні ночі, перші слова, перші кроки маляти.
             І не встигли батьки й оком морг¬нути, як чергові проблеми потребують негайного розв'язання: як розвивати, як виховувати дитину, в який дошкільний заклад віддати. Та й взагалі, чи варто віддавати. Якому вихованню надати перевагу - суспільному чи домашньому.
             Дуже важливо, щоб батьки зрозуміли: довірити дитину професіоналам найкращий вибір. Чи то буде пере¬бування дитини у закладі повний день, чи вибрати короткотривале перебування – головне, щоб дитина мала змогу спілкуватися з одноліткам та отримувала необхідний щоденний мінімум знань від людини, яка достеменно знає дитячу психологію, вміє донести до її розуміння потрібні знання.
             Колектив Володимирівського дошкільного навчального закладу «Малятко» пропонує вам: інформацію про наш дошкільний заклад; надає можливість зареєструвати свою дитину на нашому сайті та пропонує декілька консультацій по організації життєдіяльності дитини. Чекаємо ваших відгуків та запитань.

ХАРЧУВАННЯ.

Раціональне харчування - одна з основних умов здоров'я людини, її довголіття,  плідної праці. Харчування має не тільки компенсувати енергію, яку витрачає дитина, але й  забезпечувати матеріал, необхідний для зростання та розвитку всіх органів і систем  організму. Досліджено, що процеси обміну речовин у дітей ідуть значно інтенсивніше,  ніж у дорослих.  Діти більше  рухаються й гуляють,  що теж спричиняє значні енергетичні  витрати. У їжі слід обов'язково поєднувати в правильному співвідношенні речовини, які входять до складу тканин людського організму: білки, жири, вуглеводи, мінеральні солі,  вітаміни, воду.
        У   дитячому   харчуванні   мають   братися  до   уваги   якісні   показники   білків. Найціннішим і найбільш корисним для зростання дитини є тваринний білок. Достатня  його кількість  наявна  у  м'ясі,  рибі,  молоці,  яйцях  тощо.   Основними джерелами рослинного білка є хліб, крупи, макарони.
             Важливу роль відіграють жири. Вони є пластичним матеріалом, розчинниками вітамінів А й В. Але надмір жирів шкідливий, бо призводить до порушення обміну речовин, погіршення засвоєння білка, іноді викликає розлади органів травлення.  Жири, як і вуглеводи, є джерелом поповнення енергії.  Вуглеводи - основний матеріал для енергії м'язової діяльності. Велика їх кількість є в овочах, фруктах, ягодах, соках, молоці, які містять багато глюкози та фруктози.
            У щоденному раціоні дитини обов'язково мають бути вітаміни, їх брак різко погіршує стан здоров'я, зростання й розвиток організму. Вони беруть участь в обміні білків, жирів, вуглеводів, регулюють окремі біохімічні й фізіологічні процеси, забезпечують життєві функції організму.

ДИТЯЧА ВЕРЕДЛИВІСТЬ.

Нерідко батьки скаржаться на примхи і впертість дитини.  Проте вважати примхи чимось притаманним тільки дитинству, абсолютно неправильно.
           У чому ж виражається вередливість дітей?  Насамперед у швидкій зміні емоційних станів,  що зовні виявляється у нелогічних, з погляду дорослих, бажаннях, у вчинках, позбавлених сенсу.
             Причини виникнення примх можуть бути різними: перевтома, перенасичення враженнями. Примхи бувають інколи і провісниками захворювання. Буває, що малюк капризує і після одужання, що подекуди пов'язано зі слабкістю після хвороби, а найчастіше з тим, що звикнувши до підвищеної уваги батьків під час хвороби, малюк хоче зберегти її. Ось чому бажано, щоб ставлення до дитини, здорової чи хворої, було завжди рівне -  розумно вимогливе, без істотних перепадів.
            І звичайно ж, вередливість дітей може зумовлюватися неправильним вихованням. Збагнувши слабкість своїх рідних, малюк починає використовувати її в егоїстичних шляхах і цілях, щоразу домагаючись задоволення будь-яких забаганок. Чи можна протидіяти примхливості та капризуванню? Ми іноді не пам'ятаємо, що самі провокуємо дитячі примхи.  Варто замислитися: чи не криється причина примхливості в тому, що ми не зуміли наповнити її життя цікавим змістом. Не забувайте про трудові доручення, бо дитина повинна мати свої обов'язки в сім'ї.
         «Не треба гніватися на те, що дитина є тим, чим вона є» - Януш Корчак

Якщо вашому малюкові від 2 до 3 років і ви хочете виростити його фізично здоровим та підготуватися до вступу до дитячого садка, пропонуємо вам:

1. Дотримуватися режиму дня.
2.  Щоденно виконувати комплекс вправ ранкової гімнастики.
3.  Проводити загартовувальні процедури, більше бувати на свіжому повітрі.
4. Сприяти пристосуванню дітей до предметного оточення вдома. Давати дітям доручення: «Пролізь під столом, підніми кубик, поклади його в коробку», «Пройди між столом та диваном», «Обійди стіл і дістань ляльку» та ін.
5. Зручно розташувавшись на підлозі, котити дитині м’яч, кульку.
6. Залучати дітей до ігор з моторними іграшками (м’яч, машинка, обруч).
7. Розвивати у дітей дрібну моторику рук, використовуючи настільні та пальчикові ігри ( такі ігри ми будемо розміщувати на нашому сайті).
8. На прогулянках грати з дитиною у рухливі ігри.
( за програмою виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина»)

Якщо вашому малюкові від 3 до 4 років і ви хочете виростити дитину фізично здоровою,  пропонуємо вам:

1.  Щоденно виконувати з дітьми комплекс вправ ранкової гімнастики.
2.  Гратися в рухливі ігри («Біжи до мене», «Дожени м’яч», «Знайди
свою хатку», «Знайди прапорець», «Злови м’яч», «Прокоти м’яч», «Мій
дзвінкий,   веселий м’яч», «Спіймай комара») під час прогулянок
(зміст та правила цих ігор ви можете дізнатися відвідавши наш дитячий
садок).
3.  Учити кататися на триколісному велосипеді.
4.  Виконувати підготовчі вправи до плавання.
5.  Учити ходити на лижах і кататися на санчатах.
     6.  Здійснювати прогулянки до лісу, в парк.
( за програмою  виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина»)